2022 жылдың 14 қарашасында колледжде «Жастар арасындағы терроризм және экстремизм мәселелері» тақырыбында дөңгелек үстел ұйымдастырылды.
Дөңгелек үстелге Екібастұз қаласы қалалық мешітінің имамы Төлеген Мұратұлы Құсайынов, Екібастұз қаласы әкімдігінің ішкі саясат бөлімінің «конфессияаралық қатынастарды талдау және дамыту орталығының инспекторы Динара Аблаевна Бадиспаева қатысты.
Наиб имам Төлеген Мұратұлы терроризм мен экстремизм деген не екенін, адам өзіне ғана сеніп, кемшіліктерін түзетуі керек екенін айтты.
Сондай-ақ, студенттер мен мұғалімдердің назарын интернеттегі белгісіз сайттардан туындайтын қауіпке және ата-аналардың балаларды бақылау қажеттілігіне аударды. Интернет арқылы өзінің қара идеяларын тарататын экстремизмге ақпараттық қарсы тұру қажеттілігі туралы айта отырып, ол экстремистік желілерге көбінесе өз діні туралы алғашқы білімі жоқ жастар кіретінін атап өтті.
Кездесу барысында діни қызметкерлер әлемнің барлық діндері әрқашан ата-аналарға, мұғалімдерге, қоршаған әлемге құрметпен қарауға шақыратынын атап өтті.
Қорытындылай келе, басшының оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары Г.Ж.Садыкова мен тарих пәнінің оқытушысы Т.А.Булкендикова студенттермен жүргізген ағартушылық жұмыстары үшін қонақтарға алғыс айтып, алдағы уақытта да осындай кездесулер жалғасатынына сенім білдірді.