2023 жылғы 20 қаңтарда Қ. Пішенбаев атындағы Екібастұз тау – кен техникалық колледжінің кітапханасында “Оқырман колледжі” жобасы аясында №41 топ студенттерімен “Адамдар оқуды тоқтатқан кезде ойлауды тоқтатады” атты кітапханалық көрме өтті.
Мақсаты: – Білім алушыларға адамның кітаппен қарым-қатынасы мағынасын түсінуге көмектесу,
– студенттерге оқу олар үшін “міндет” және жауапкершілік емес, интеллектуалды және рухани қажеттіліктерді қанағаттандыру құралы болуы керек екенін түсіндіру.
Кітапханашы О. В. Кожемяк студенттерге білім, тәжірибе көзі, білім берудің маңызды құралы, ақпараттың ең сенімді тасымалдаушысы ретінде кітап туралы айтып берді. Студенттер өз ойларымен бөлісіп, оқудың мақсаты қандай? Жазушы не үшін жазады? Содан кейін кітапханашы студенттермен кітап викторинасын, әдебиет туралы білім аукционын, “жазушылардың портреттері”байқауын өткізді. Балалар кітаптар мен оқулар туралы афоризмдер жинады, кітап туралы мақал-мәтелдер құрастырды, қанатты сөздердің авторларын болжады.
Байқау қорытындысы бойынша үздік қатысушылар анықталды. Барлық студенттерге кітапханадан сыйлық ретінде жалпы дәптерлер мен кітаптар табысталды алды.