2023 жылғы 23 қаңтарда Қ. Пішенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжінің кітапханасында “оқу колледжі” жобасы аясында қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің оқытушысы С.Т. Махметова №58 топ студенттерімен “Қазақстанның салт-дәстүрлері дерек көздерінде ” Қазақстанның әдет-ғұрыптары мен дәстүрлері “атты кітапхана квесті” сабағын өткізді.
Мақсаты: құрметке баулу, қазақ халқының мәдениеті мен дәстүрлеріне қызығушылықтарын ояту, қазақстандық патриотизмге тәрбиелеу.
Ашылу бөлімінде Сандуғаш Темірболатқызы қазақтың дәстүрлі әдет-ғұрыптары мен түрлерін сипаттады. Кітапханашы О. В. Кожемяк студенттерге “Қазақ халқының салт-дәстүрлері”, “Қазақ халқының ұлттық киімдері”, “Қазақ халқының тұрмысы мен мәдениеті”, Қазақтың дарқан дастарқаны және т.б. дәстүрлер туралы кітаптар ұсынды.
Студенттер викториналық сұрақтарға жауап беріп, “Сүйінші”, “Қонақасы”, “Құдалық”, “Қыз ұзату”, “Қырқынан шығу”, “Тұсау кесер” және т.б. салт-дәстүрлер туралы әңгімеледі.
Сабақ соңында әдет-ғұрыптар мен дәстүрлер қазақ халқының рухани өмірін білу, құрметтеу және бағалау қажет деген қорытындылар жасалды.