2021 жылғы 17 қыркүйек күні Қ. Пішенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжінде арнайы пәндер оқытушысы Б. Исаев «Альтернатива» ҚБ өкілдері Дінмұхамед Асқаровты, «Екібастұз қалалық Ауғанстан ардагерлерінің одағы» ҚБ өкілдері Санат Катаевичті шақыра отырып, халықаралық сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес күніне арналған іс-шара өтті. Сыбайлас жемқорлық тақырыбы бүгінгі күні өзекті мәселелер болып табылады.
Іс-шараларды өткізу кезінде басшылыққа алынған міндеттер келесідей болды:
– сыбайлас жемқорлық мәселесін белгілеу;
– сыбайлас жемқорлыққа құбылыс ретінде теріс көзқарас тудыруға тырысыңыз;
– білім алушылардың сана-сезімін қалыптастыру;
– заңды сақтаудың маңыздылығын түсінуге ықпал ету.

Өмірдің өзі балаларды әр түрлі мәселелерге жолықтырады, оған қоғамның кез-келген азаматында кездесетінін аңғаруға болады…
Сыбайлас жемқорлық проблемасы біздің еліміз үшін өзекті болып табылады және жыл сайын ол барған сайын алаңдатарлық болып келеді. Сыбайлас жемқорлықтың таралу ауқымы қысқарып жатқан жоқ, ұлғайып келеді. Сыбайлас жемқорлық мектепке дейінгі мекемелерден басталады, мектепте күшке ие болады және жоғары оқу орындарына қабылдау кезінде өзінің шарықтау шегіне жетеді. Біздің студенттер-бұл болашақ мамандар және жоғары оқу орындарының студенттері. Бұл мәселе туралы ақпарат олар үшін маңызды және қажет. Іс-шара формасы – пікірталас, әңгіме элементтері бар іскерлік ойын. Жұмыс командалар сайысы түрінде шағын топтарда ұйымдастырылды.

Іс-шара «Старательный дровосек» әңгімесінен басталды, онда балалар жақсылық пен жамандықты ажыратып, зұлымдық-сыбайлас жемқорлық деген қорытындыға келуі керек болды

Сондай-ақ, іс-шара бірнеше кезеңнен тұрды: «Фоторобот», «Мотив», «Ребустарды шешу», «Тергеу эксперименті» өмірдегі ситуациялық сәттер, «қылмыстың жіктелуі».