2024 жылғы 11 қазан күні Қ. Пішенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжінің № 63, № 71 топ студенттері «Есірткіге жол жоқ» акциясына қатысты. Бұл маңызды іс-шараны Екібастұз қаласының ішкі саясат басқармасы жастар арасында салауатты өмір салтын насихаттау мақсатында ұйымдастырды.
Акцияға жастардың денсаулығын қорғауға және нашақорлықтың алдын алуға бағытталған жобаларды қолдайтын «Антарес А» қоғамдық қорының өкілдері де қатысты. Олардың қатысуы жастардың белсенді азаматтық ұстанымын қалыптастыруға бағытталды.
Сондай-ақ, іс-шараға УДН бөлімінің бастығы И.Тимиргалиева да қатысты, ол жастарды есірткінің қауіпті екенін түсінуге және оған қарсы күреске қатысуға шақырды.
Акцияның негізгі мақсаты есірткі туралы ақпарат тарататын есірткі граффити жазуларын жою болды. Колледж студенттері қала көшелерін осындай жазулардан тазартуға белсенді қатысып қана қоймай, есірткінің зияны және салауатты өмір салтын ұстану қажеттілігі туралы хабардар болуға ықпал етті.
Іс-шара қала қабырғаларын есірткі граффитиінен тазарту жөніндегі ұжымдық жұмыстармен және ары қарай жастар арасында есірткінің таралуын болдырмау шараларын талқылады.