Қ.Пшенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжінің кітапханасында 2024 жылдың 15 қазанында, №71 тобының студенттерінің қатысумен, қазақ жазушысы, ақын, мемлекет қайраткері Сәкен Сейфуллиннің 130 жылдығына арналған «Тікенді, бірақ сенімді жол» әдеби сағаты өткізілді.
Колледж кітапханашысы Кожемяк О.В., Сәкен Сейфуллиннің өмірі мен шығармашылығы туралы студенттерге баяндады. Ол Қазақстанның көрнекті тұлғасы, қазіргі қазақ әдебиетінің негізін салушы, Қазақстан жазушылар одағының құрушысы, Қазақстанның мемлекет қайраткері.
Қазақ әдебиетінің алтын қорына енген шығармалар жазылған. Солардың ішінде Сейфуллиннің қиын өмір жолын суреттеген «Тар жол, тайғақ кешу» романы бар. Жазушының естеліктерінің арқасында біз бүгінде Қазақстан тарихын жақсырақ түсініп, ұлт үшін қиын-қыстау кезеңде өмір сүрген ұлтжанды жазушының көзқарасымен көптеген оқиғаларды көреміз.
Студенттерге көрмеден жазушының кітаптары ұсынылып, «Сәкен Сейфуллин» атты бейнеролик көрсетіліп, олардан шындықты айтудан, ашудан қорықпайтын осынау дарынды да өз ісіне адал тұлғаның өміріндегі оқиғалар туралы көп мағлұмат алды. С. Сейфулиннің өмірлік жолының кедергілер мен тәуекелдерге қарамастан өз ұстанымдарыңызға адал болу қаншалықты маңызды екенін еске салады.