Маусымның 5 2015 жылы Қ. Пішенбаев атындағы Екібастұз тау кен колледжінда ғылыми жобалар конференциясы өтті. Бұл ғылыми жобалар конференция екі кезеңнен өтті. Бірінші кезең іріктеуші және екінші кезең қорытынды. Бірінші кезеңде он бес студент қатысты. Екінші кезеңге  экономикалық және гуманитарлық бағыт бойынша алты қатысушы өтті.

Конференцияның қорытындысы бойынша бірінші орынға Бекмуратова Асель, 3 курс студенті мамандығы «Хатшы референт» мұғалімі Батырханова Л.С., екінші орынға Угроватый Максим 2 курс студенті, мұғалімі Шарипова А.Ж., үшінші орынға Ахметов Алмас 1 курс студенті, мамандығы «Токарь», мұғалімі Махметова С.Т. ие болды.

Конференцияның әділ қазылары конференция ұйымдастырушыларға алғыс білдіріп, барлық қатысушларға жеткен жетістікте тоқтамай әрі қарай өз жобаларын зерттеп, алға қойған мақсаттарға жетуді ұсынды.