2021 жылы 07 қазан күні  сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс – қимыл тұжырымдамасын іске асыру шеңберінде спорт қайраткерлері қатарынан шыққан спорт шебері, Азияның үш дүркін чемпионы Жоламанов Дархан Адеппаевичпен, «Қ.Пішенбаев атындағы Екібастұз тау – кен техникалық колледжі»  КМҚК, «Ақтоғай аграрлық – техникалық колледжі» КМҚК, «Железин аграрлық-техникалық колледжі» КМҚК, «Ертіс аграрлық-техникалық колледжі» КМҚК студенттерімен кездесу өткізілді.

Жастар арасында парасаттылық мәдениетін ілгерілету мақсатында кездесу Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің департаментімен, Павлодар облысының туризм және спорт басқармасымен, сондай-ақ облыстың білім беру басқармасымен бірлесіп ұйымдастырылды. Студенттер «Сыбайлас жемқорлық таланттарды құртады» бейнеролигін көріп, сыбайлас жемқорлық проблемасын көрсетті, бұл қоғамның барлық салаларына: саясатқа, экономикаға, әлеуметтік салаға теріс әсер ететін жеке мүдделерге өз өкілеттіктерін теріс пайдалану; осы құбылыс тудыратын жағымсыз салдарлар Ұлттық қауіпсіздік мүдделеріне нақты қауіп төндіреді. №40  топ студенті Гарипов Илфат «Спорт саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес қалай жүргізіледі?».

Дархан Адеппаевич спорт саласындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті тек сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамдарды анықтауға және жазалауға ғана азайтуға болмайтынын айтты. Ең алдымен, ұйымдық-құқықтық сипаттағы шараларды жүзеге асыру талап етіледі. Осыған байланысты қылмыс жасауға тікелей немесе жанама ықпал ететін ережелерді болдырмау мақсатында дене шынықтыру және спорт саласындағы барлық маңызды заңнамалық және өзге де құқықтық актілердің жобаларын жүргізуге ерекше рөл беріледі. Отандық және шетелдік тәжірибені неғұрлым белсенді пайдалану, сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат саласындағы халықаралық ынтымақтастықты кеңейту қажет.

Қорытындылай келе, сыбайлас жемқорлық-бұл күрделі құбылыс, оның шығу тегі кез-келген мемлекеттің өмір салтымен тығыз байланысты.  Дене шынықтыру және спорт саласындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мемлекеттік құрылымдардың, қоғамдық ұйымдардың, қатардағы азаматтардың тұрақты функциясына айналуға тиіс, осыған байланысты сыбайлас жемқорлықтың таралуына қарсы іс-қимылдың экономикалық, әлеуметтік-психологиялық және құқықтық механиздерін жасау қажет.