2023 жылы 5 сәуірде Қ. Пішенбаев атындағы Екібастұз тау – кен техникалық колледжінің кітапханасында «Оқуға құштар колледж» жобасы аясында №56 топ студенттерімен және қазақстан тарихының оқытушысы Т.А. Булкендикова қазақтың танымал музыканты, композиторы, күй авторы Құрманғазы Сағырбаевтың 200 жылдығына арналған “Бабалар Үні” атты тарихи-әдеби сағат өткізілді.
Кітапханашы О.В.Кожемяк студенттерге ежелгі заманнан бері көшпенділермен бірге жүрген қазақ халқының музыкалық өнері туралы айтып берді. Дарынды қазақтар 50-ден астам музыкалық аспаптар жасап, керемет әндер мен күйлер орындады. ХІХ ғасырдағы қазақ музыкалық мәдениетінің дамуына Құрманғазы Сағырбаевтың тамаша өнер шебері үлкен әсер етті. Көптеген танымал домбырашылар оны тәлімгер деп санайды. Олардың арасында аты аңызға айналған, Құрманғазы күйшісінің шәкірті Дина Нұрпейісова бар. Құрманғазы музыкасы Қазақстанның қазіргі күйшілері мен композиторларының шығармашылығына үлкен әсер етеді.
Студенттер «Тарих тұлғалары: Құрманғазы», “НаѕЅак”, “Адай”, “Сарыарқа”бейнероликтерін тамашалады.