Техникалық және кәсіптік білім беру жүйесінің білім беру ұйымдарының студенттері арасында «Отаным-тағдырым» кіші бағдарламасының «Рухани жағыру» бағдарламалық мақаласын іске асыру аясында 2021 жылы 16 сәуірде VI аймақтық көптілді олимпиада өтті.

Олимпиаданың мақсаты:

– білім беру арқылы тілдік және мәдени әртүрлілікті сақтау және дамыту;

– дарынды және дарынды студенттерді анықтау және қолдау; – студенттердің кәсіби, жеке және шығармашылық әлеуетін ашу;

– колледж студенттері арасында ғылыми және іскерлік байланыс орнату;

– мамандарды даярлау сапасын бағалау;

– Педагогикалық тәжірибені жалпылау және танымал ету, студенттердің құзыреттілігін арттыру;

– оқытушыларды өзара ынтымақтастыққа тарту.

Көптілді олимпиадаға техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарынан 31 студент қатысты. Олимпиада 2 турда өтті: қазақ, ағылшын және орыс тілдерінде 1 тур- тест, 2 тур- ағылшын тілінде ұсынылған тақырып бойынша көпшілік алдында сөйлеу.

1турдың- қорытындысы бойынша 13 қатысушы көптілді олимпиаданың 2-турына өтті. Екінші турда тапсырма көптілді және көп мәдениетті құзыреттілік деңгейін анықтауға бағытталған. Көптілді олимпиаданың нәтижелері келесі колледждерге берілді:

1 орын – Бурлен Рүстем ЖШС «ИнЕУ жоғары колледжі», Нурсеитова Алиана «Жоғары инновациялық көпсалалы колледж» ЖШС;

2 орын – Төлегенұлы Муслим – «К. Пшенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжі» КГКП, Грязных Вероника – Екібастұз медициналық колледжі;

3 орын – Болатова Аружан – Торайғыров университетінің жоғары колледжі, Кабенов Дархан – мамандандырылған мектеп-интернат – олимпиадалық резерв колледжі;

Басқа марапаттар: Әбілқасымова Жаннұр – «Суперполиглот», «Жаяу Мұса атындағы Ақсу жоғары капиталды колледждері» ШЖ КМК;

Сейткан Айрин – «Ақпараттық технологиялар колледжі» ПВХ бойынша «Высокий уровень владения языком».

Құттықтаймыз  №44 топ студентін  Төлегенұлы Муслимді және олимпиада жетекшілерін Касаткина Надежда Павловнаны, Жумабекова Рысты Айтмаганбетовнаны, Канышева Айбике Берікқызын, Елисеева Наталия Эдуардовнаны.