2022 жылдың 03 наурызында Екібастұз тау-кен-техникалық колледжінде колледждің инженер-педагогикалық қызметкерлеріне «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 2016 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» семинар өтті. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларын және арнайы оқу жоспарларын іске асыратын білім беру ұйымдарында лауазымдарды атқаратын адамдар, сондай-ақ басқа да мемлекеттік қызметшілер. білім және ғылым саласы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 12 қарашадағы No 561 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 18 қарашада No 25208 болып тіркелді.
Семинар барысында инженерлік-педагогикалық құрам аттестаттау кезеңдерімен танысты. Аттестаттау кезеңі келесі қадамдарды қамтиды: мұғалімдер үшін: 1) тесттер; 2) эссе; 3) біліктілікті бағалау; 4) қызмет нәтижелерін кешенді аналитикалық жалпылау; білім беру ұйымдары басшыларының орынбасарларына, орынбасарларына әдістемелік кабинеттердің (орталықтардың) меңгерушісі және әдіскерлері: Педагог қызметкерлерді аттестаттау кемінде бес жылда бір рет сәйкес жүргізіледі «Педагог мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 1-тармағымен, білім беру ұйымдарының басшылары үшін – Қазақстан Республикасы Заңының 44-бабының 5-тармағына сәйкес үш жылда бір рет. Қазақстан Республикасы «Білім туралы», білім беру ұйымдары басшысының орынбасарлары үшін – осы Қағидалардың 130-тармағына сәйкес үш жылда бір рет. Семинар соңында бірқатар сұрақтар қойылып, оларға колледж әдіскері Р.Жұмабекова нақты жауап берді.