2022 жылғы 10 қазанда Екібастұз тау-кен техникалық колледжінің кітапханасында ұлы орыс ақыны Марина Ивановна Цветаеваның 130 жылдығына арналған «Мне нравится, что вы больны не мной…» атты әдеби-музыкалық кеш өтті. Кешке №57 ТМ тобының студенттері мен оқытушы Турсын Рашиденовна Кожахметова шақырылды.
Марина Цветаева-поэзия аспанындағы өшпес жұлдыздардың бірі. Оның поэтикалық даралығы көп қырлы, дүниетанымы қайшылықты, тағдыры терең қайғылы.
Кітапханашы О.В.Кожемяк ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы айтты. Әрі қарай Марина Цветаеваның бейнелерін көрсетумен презентация және өлеңдерін оқыды. Өлең жолдары: Красною кистью рябина зажглась…», «Моим стихам, написанным так рано…», «Идешь, на меня похожий…», «Мне нравится, что вы больны не мной…» және т.б. Сондай-ақ, Анастасия Цветаеваның әпкесі мен Ариадна Эфронның қызы Марина Цветаеваның шығармашылығын насихаттауға арнаған және ол туралы естеліктерін қалдырған тағдыры туралы айтылды.