2023 жылғы 13 наурызда Қазақстан Республикасының 2022-2026 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат тұжырымдамасын іске асыру мақсатында студенттер арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыруға, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілікті нығайту жөніндегі бастамаларды көтермелеуге бағытталған іс-шара өтті.
Байқауға № 58 және 57 топ студенттері қатысты.
Тапсырма келесідей болды: «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының Заңының баптарына сілтеме жасай отырып, олардың ішінде сыбайлас жемқорлық жағдайлары ұсынылған, бірақ жоқ жағдайларды қарау және көрсету.
1. Дәрігердің ауыр науқас баласын емдегені үшін ризашылық білдіріп, Айнура дәрігерге өз бақшасының гүл шоқтарын сыйлады.
2. Бухгалтер Ләззат қате ақпаратты қамтитын жалған шоттарды пайдаланды.
3. Депутаттыққа үміткер фирмамен оның мемлекеттік органдарға сайлауын қаржыландыру туралы келісімге келді, оның орнына бұл фирмаға жақсы тапсырыстар алуға көмектесуге уәде берді.
4. Мемлекеттік лауазымды адам қызметтік автомобиль мен отынды жеке мақсатта пайдаланады.
5. Нұрлан өз мәселесін шешуге саналы түрде уақыт бөлген шенеунікке алғыс айтуға мәжбүр болды.
6. Үкіметтің шенеунігі жұмысқа кеш келеді, жұмыстан ерте оралады және жұмыс уақытында жеке істермен айналысады.
Студенттер шығармашылықпен айналысып, нақты және сенімді жауап берді. Бұл тақырып олар үшін өмір шындығы тұрғысынан да, болашақ маман тұрғысынан да қажет және өзекті екендігіне назар аудару керек.Қорытындысы бойынша № 57 топ жеңіске жетті.
Соңында клуб жетекшісі Умарова А. М. студенттерге оқытушылар мен студенттердің бірлескен жұмысы қуаныш пен қанағат әкелуін тіледі.