2023 жылдың 25 мамырында колледжде салауатты өмір салтын насихаттау мақсатында студенттермен ШЖҚ «ПОПДО» КМК психологтары А.Г.Бакирова және О.А. Воликовамен «Психоактивті заттарды қолданудың профилактикасы» тақырыбында кездесу өтті. Студенттерге адамдардың неліктен заттарға тәуелді болатынын, қандай психологиялық себептер тәуелділікке әкелуі мүмкін екенін және онымен күресу өте қиын екенін түсіндірді.
А. Г. Бакирова және О.А.Волкова психоактивті заттарды қолдану процесінде миға әсер етіп, нәтижесінде әлсірейтінін айтты. Соның салдарынан көптеген шытырман оқиғаларға тартыла бастайды – яғни жолдарда, сондай-ақ су қоймаларында, тұрмыстық төбелестерде өлім-жітімнің жоғары деңгейіне әкеп соғады.
Іс-шара өте қызықты өтті, өйткені әр маман өзінің кәсіби біліміне сүйене отырып, тәуелділіктің проблемалары мен салдары туралы айтты. Студенттер сұрақтар қойып, нақты жауаптарын алды.