Арнайы технология сабағы-экскурсия форматында колледж оқытушысы В.А.Валяр «Машина жасау технологиясы» мамандығы бойынша №57 топ студенттеріне өткізді.
Сабақтың ерекшелігі –«Богатырь Көмір» ЖШС РГТО зауытының механикалық цехы көрнекі құрал болды.
«Богатырь Көмір» ЖШС – жастардың кәсіби қалыптасуына ықпал ететін колледждің сенімді, әлеуметтік серіктесі.
Колледж студенттері металл кесетін станоктардың жіктелуін сол жерде зерттеді, әсіресе студенттердің назарын тегістеу, қайрау және т. б. аударды.
Студенттер токарлық-карусельдік станоктарда жұмыс істейтін мамандардың жұмысын қызығушылықпен бақылап, РГТО зауытының механикалық цехының аға шебері, колледжіміздің түлегі Е. Ж. Шаймерденов пен технолог М. Б. Иващенкоға бірнеше сұрақтарын қойды.
Студенттер термиялық цехқа барып, металдарды термиялық өңдеудің әртүрлі түрлерімен танысты.
Сабақты аяқтағаннан кейін біраз уақыт бойы болашақ станокшылар, операторлар басқа курстастарына алған әсерлерімен бөлісті және өз мамандықтарының негіздерін оқып, металдарды өңдеудің барлық құпияларын біле алатынына сенімді болды.