2023 жылғы 6 қыркүйекте «ЭМ» 60 тобының студенттері топ шебері С.М.Зейнулинамен бірге Достық үйіне барып, «Терроризм – адамзаттың қазіргі заманғы проблемасы» тақырыбындағы терроризмге қарсы күрестегі ынтымақтастық күніне арналған іс-шараға қатысты.
Кездесу спикерлері қалалық мешіттің Наиб имамы Салманов Дидар Мұратұлы, Иверс-Серафимов соборының дін қызметкері – Басалаев Анатолий Владимирович және «Конфессияаралық қатынастарды талдау және дамыту орталығы» КММ директоры Туребаев Нурлан Серикович болды, балаларға 3 қыркүйек-ең қайғылы атаулы күндердің бірі-терроризмге қарсы күрестегі ынтымақтастық күні екенін айтты.
Бұл күні бүкіл ел Бесланға жасалған террорлық шабуыл құрбандарын еске алады, террористердің қолынан қаза тапқан мыңдаған отандастарын еске алады. Терроризмге қарсы күрестегі ынтымақтастық күні терроризм сияқты құбылысқа қарсы күресте мемлекет пен қоғамның бірлігін білдіреді.
Н. С. Туребаев терроризмнің қазіргі қоғам бетпе-бет келген құбылыс ретінде, ең алдымен, рухани тамыры бар екенін атап өтті. Бұл жақсылық пен зұлымдық күштері арасындағы көрінбейтін, бірақ өте ауыр күрестің жалғасы.
Студенттермен диалог барысында спикерлер террористік акт қаупі төнген және белгісіз заттар табылған жағдайда мінез-құлықтың негізгі ережелерімен таныс екендіктерін анықтады. Балалармен бірге терроризмге қарсы күреске бағытталған шаралар бойынша мәселелер талқыланды. Елдегі, қаладағы тыныштық пен тәртіп үшін әркімнің жауапкершілігі туралы айтылды. Олардың әрқайсысы осы мәселе бойынша өз пікірлерімен бөлісті.