2023 жылғы 26 қазанда Қ. Пішенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжінің студенттерімен Екібастұз қаласы Прокуратурасының қоғамдық мүдделерді қорғау бөлімдері Әбдіраман А.Қ. прокурорының кездесуі өтті.
Прокурор “Кәмелетке толмағандар арасындағы қылмыстың алдын алу”, “Прокурор сағаты – есірткі және жасөспірімдер” тақырыптарында түсіндірме әңгіме өткізді, онда студенттерге халықтың денсаулығына, ел экономикасына, құқықтық тәртіпке, сондай-ақ мемлекеттің қауіпсіздігіне елеулі қатер төндіретін есірткі құралдары мен психотроптық заттарды заңсыз пайдалану және айналымы туралы түсіндірді.
Студенттер есірткі және психотроптық заттармен байланысты қылмыстар үшін әкімшілік, қылмыстық жауапкершілік туралы білді. Сөз сөйлеуші тыңдаушылардың ерекше назарын азаматтан табылған есірткінің шамалы мөлшері оны сотталушы орындыққа апаратындығына аударды.
Кездесу соңында студенттер электронды темекі туралы сұрақтар қойды. Прокурор жақын арада оларға тыйым салынатынын түсіндірді және студенттерді есірткі қолданбауға, денсаулығын сақтауға және есірткі заттарын таратқаны үшін қылмыстық жауапкершілікті есте сақтауға шақырды.
– Есіңізде болсын! Есірткі проблемаларды шешпейді, тек жандар мен денелерді бұзады. Есірткіден бас тарту арқылы сіз өмірді таңдайсыз! – осы сөздермен Әбдіраман А.Қ. әңгімені аяқтады.