Қазақстан Республикасы күнінің мемлекеттік мерекесі қарсаңында Қ. Пішенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжінде осы күнге арналған іс-шаралар өтті:

– “Republic Day” сынып сағаттары,
– “Менің Қазақстаным-менің мақтанышым!»
– Спорттық іс-шаралар
– Сурет байқауы
– Гимнді үздік орындауға арналған конкурс және т. б.

Осы күнге орайластырылған барлық іс-шаралар жоғары деңгейде өтті. Гимнді үздік орындауға арналған конкурсқа колледждің барлық топтары қатысты. Онда басты факторы әнұран мәтінін білу, орындау және студенттердің сыртқы келбеті болды. Ең жақсы орындағандар № 60, №61 және №65 топтар болды.
Әнұран-әр елдің визит картасы. Әнұран өзінің музыкасымен және сөздерімен мемлекеттің құндылығы мен табиғатын бейнелейді. Онда халықтың бостандыққа деген ұмтылысы, терең тамыры мен болашаққа деген ұмтылысы бейнеленген. Ол біздің ежелгі және әдемі жеріміздегі гуманизм, бейбітшілік пен келісім үшін достық пен бірлікке шақырады.
Спортшылар спорт алаңдарында жеңіске жеткенде, олар бірінші кезекте өз елін атап өтеді, ал, Құрмет белгісі ретінде, мемлекеттің әнұраны шырқалады және осындай биіктерге жеткен спортшының құрметіне осындай спортшыларды өсірген елдің құрметіне ту көтеріледі.
Сондықтан өз Отаныңды, туыстарыңды сүю, табиғатқа ұқыпты қарау, өз тарихыңмен, рәміздеріңмен мақтану, өз жеріңді құрметтеу және құрметтеу бәрімізге де маңызды!