2021 жылдың 20 сәуірінде Қ. Пішенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжі  кітапханасында Чернобыль АЭС-індегі апаттың 35 жылдығына арналған «Чернобыль адамдардың есінде мәңгі қалады» атты еске алу сағаты өтті.

Кітапханаға №44 «Дәнекерлеу ісі» тобының 1 курс студенттері және өндірістік оқыту шебері Воронова Ирина Михайловна қатысты. Кітапханашы Кожемяк Ольга Викторовна Чернобыль трагедиясы туралы «Чернобыль қалай болды?» презентациясын ұсынды.

Назаренко Теміржан, Пилиненко Александр, Төлегенұлы Муслим, Сиволап Андрей, Михнов Никита, Щигельский Игорь, Щур Артем Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын өз өмірі мен денсаулығына байланысты әлемді құтқарған апатты алдын алу жолында күрескен адамдарға алғыс білдіретін өлеңдер оқыды.

Кейін апатты алдын алу жолында күрескен адамдардың, оның ішінде 30 мың қазақстандық азаматтың қайғылы оқиғасы мен батырлығы туралы баяндайтын «Чернобыль  АЭС-тағы апат» деректі фильмі көрсетілді.

Студенттер 2021 жылдың 15 сәуірінен бастап кинотеатрлар экранына шыққан «Чернобыль» көркем фильмінің трейлерін тамашалады. Фильмді түсірген режиссер және танымал актер Данила Козловский. «Чернобыль» фильмі – 1986 жылғы қорқынышты оқиғалар аясында қайғылы түрде орын алған үлкен махаббаттың, қарапайым адамның үлкен тарихы, ұлы жанқиярлық пен батырлықтың тарихы.

Чернобыль жаңғырығы  әлі естіледі. Сондықтан, бұл апаттың тарихы және онымен күресу жолында күш-жігерлерін жұмсаған адамдар туралы біліп қана қоймай,  салдарынан жеңу есте сақтауға лайық.

Чернобыль апатында қайтыс болғандар мәңгі есте қалады.