2022 жылдың 17 маусымында, Қ. Пішенбаева атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжінің кітапханасында №52 топ студенттерімен “Сыбайлас жемқорлыққа жол жоқ!” атты іс-шара өтті.

Сабақтың мақсаты: студенттердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы дүниетанымын қалыптастыру және сыбайлас жемқорлыққа теріс көзқарасты тәрбиелеу.
Кітапханашы О. В. Кожемяк студенттерге сыбайлас жемқорлық – адамдар жасайтын зұлымдық және ол біздің қоғамның тозуына әкелетіні туралы айтып берді. Студенттермен ақыл-ой шабуылы өткізілді. Олар сұрақтарға жауап берді: сыбайлас жемқорлық деген сөз сізді қандай қауымдастыққа шақырады? Сізге сыбайлас жемқорлықтың қандай түрлері белгілі?
Содан кейін сыбайлас жемқорлық және қоғам үшін мұндай әрекеттердің қауіпті салдары: пара алу, Мемлекеттік қаражатты ысырап ету, бопсалау, тамыр-таныстық, өкілеттіктерді теріс пайдалану, бопсалау жағдайлары қарастырылды.

Студенттер сыбайлас жемқорлықтың қоғамға осындай жан-жақты әсер етуі оны жою үшін мемлекеттің және қоғамның әрбір мүшесінің күш-жігері қажет екенін айғақтайды деп қорытынды жасады. Әркім заңды айналып өтпей-ақ дұрыс шешім қабылдауы керек.