27 ақпанда колледжде «Қазақстанда сыбайлас жемқорлыққа деген толерантты көзқарас» атты семинар өтті. Семинарға студенттік кеңес қатысып, сыбайлас жемқорлық мәселесін тереңірек түсінуге бағытталған ребустар мен кроссвордтар түрінде ойындар өткізді.
Семинардың қорытынды бөлімінде адалдық пен ар-ождан бұзылмай қалуы керек екендігі баса айтылды. Дәл қазір өзіңді және сыбайлас жемқорлыққа деген көзқарасыңды өзгертуге шақыру болды. Пара беруді тоқтату және оларды қабылдаудан бас тарту туралы ұсыныстың қоғамда оң өзгерістер жасауға мүмкіндігі бар.
Өзгеріс қоғамдағы рөліне қарамастан әр адамнан басталуы керек екенін түсіну маңызды. Ішкі мәдениетті, өзін-өзі тәрбиелеуді және өзін-өзі тәрбиелеуді арттыру арқылы ғана біз өз еліміздің лайықты азаматтары бола аламыз және сыбайлас жемқорлықсыз күшті және гүлденген ұлт құруға ықпал ете аламыз. Алайда, бұл бірлескен күш-жігерді және өзгеріске саналы түрде ұмтылуды қажет етеді. Сонда ғана біз зұлымдықтан, қызғаныштан, парақорлықтан және өзімшілдіктен Ада қоғам құрып, оны сүйіспеншілікке, жақсылық пен бақытқа толтыра аламыз.