Қаңтар айының соңында колледждің инженерлік-педагогикалық құрамы үшін семинар ұйымдастырылды. Семинарды колледж әдіскері Жұмабекова Рысты Айтмағанбетқызы жүргізді. Ол мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында лауазымдарды атқаратын педагог қызметкерлерді аттестаттау қағидалары мен шарттарына өзгерістер енгізу туралы айтты , қосымша білім беру және арнайы оқу бағдарламалары, білім және ғылым саласындағы басқа да мемлекеттік қызметшілер. Қазақстан Республикасы Ағарту министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы No 83 бұйрығы, өзгеріс енгізілді – 30.12.22 No 533. Комиссиялар: білім беру ұйымдарында «оқытушы-практикант», «педагог» біліктілік санатын беру үшін және білім беру саласындағы уәкілетті органның жанынан «Педагог-шебер» (педагогтар үшін); «Педагог-модератор» біліктілік санаттары үшін құрылады. «Педагог-сарапшы», «Педагог-зерттеуші», «Педагог-шебер» (тиісті саланың уәкілетті органына ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары үшін). Келесі аттестациядан өткен кезде:
1) біліктілікті бағалау (рәсімді автоматтандыруға байланысты ақпараттық жүйені пайдалану кезінде алынып тасталады);
2) сертификация кезеңіндегі қызметтің негізгі көрсеткіштерінің көрсеткіштерін аналитикалық жалпылау;
4) қызмет нәтижелерін ұсына отырып, комиссия отырысында әңгімелесу;
Біліктілік санатын мерзімінен бұрын беру:
2) осы Қағидаларға сәйкес қызмет нәтижелерінің жан-жақты талдамалық қорытындысы; 3) ПББ және эссе жазу (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлері мен арнайы пәндер бойынша оқытушыларды қоспағанда);
4) қызмет нәтижелерін ұсынумен комиссия отырысында әңгімелесу.
Колледж әдіскері өз саласында 30 және одан да көп жыл педагогикалық өтілі бар педагогтар жаңа жүйе бойынша бұрын берілген біліктілік санатын растағаннан кейін ПББ тапсырудан босатылып, қызмет нәтижелерін жан-жақты қорытындылаудан өтетінін айтты. Біліктілік санатының жоғарылауымен олар жалпы негізде өтеді. «Педагог-модератор» біліктілік санатына өткен кезде бейіні бойынша педагогикалық өтілі 30 және одан да көп жыл, сондай-ақ ескі жүйе бойынша «бірінші», «жоғары» санаттары бар педагогтар босатылады, сонымен қатар өз қызметінің нәтижелерін кешенді жалпылаудан өтеді. «Педагог-сарапшы», «Педагог-зерттеуші», «Педагог-шебер» біліктілік санатын алған кезде жалпы негізде өтеді.