2023 жылғы 18 ақпанда кәмелетке толмағандардың құқық бұзушылықтары мәселелерінде педагогикалық мәдениетін арттыру мақсатында ата-аналар жиналысы өткізілді; құқық бұзушылықтың алдын алу мәселелері бойынша олардың білім арсеналын толықтыру;
Кәмелетке толмағандар жөніндегі учаскелік инспектор, полиция майоры Тахир Болатұлы Калимульдинов: кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтың алдын алуда отбасының қандай рөл атқаратынын, қылмыстық іс-әрекеттің (қоғамдағы адамдардың мінез-құлқы мен қарым-қатынасын реттейтін талаптар нормаларын кездейсоқ қасақана бұзу, бұзақылық, ұрып-соғу, бопсалау, спирттік ішімдіктер ішу, тәртіпті қасақана бұзу және жалпы қабылданған тәртіп ережелері және т. б.), заңсыз немесе қылмыстық тәртіп-әртүрлі құқық бұзушылықтар мен қылмыстарға байланысты мінез-құлық, ата-аналардың назары мен сүйіспеншілігінің жеткіліксіздігі, кәмелетке толмағандар арасындағы зорлық-зомбылықтың және қатыгездіктің алдын алу. Сондай-ақ, «Жасөспірім» желісі бойынша жүргізілетін жедел-профилактикалық іс-шаралар шеңберінде колледжбен бірлесіп жұмыс жүргізіліп жатқанын, кешкі уақытта компьютерлік клубтарда, ойын-сауық мекемелерінде, пәтерлерде рейдтер жүргізіліп жатқанын, және де 441 (1-бөлім), 444 (1-бөлім), 435, 404-баптармен таныстырды.
Жиналыс соңында Тахир Болатұлы ата-аналарға құқық бұзушылықтар мен қылмыстардың алдын алу бойынша бірнеше кеңестер берді:
1. Балаңызбен көбірек уақыт өткізуге тырысып, оның жетістіктеріне қуану;
2. Балаңызға мәселелерді шешуге көмектесуге тырысыңыз;
3. Колледжде, қоғамдық орындарда тәртіп ережелерін түсіндіру қажет;
4. Баланың кіммен және қайда уақыт өткізетінін білу керек;
5. Баланы бос уақытында спортқа беру немесе үйірмеге қатыстыру қажет;
6. Колледжге, басқа мекемелер мен ұйымдардың мамандарынан көмек сұраудан еш тартынбаңыз.
Колледж психологы Мухамеджанова Тоты Мухамеджановна «Отбасындағы қатыгездік пен зорлық-зомбылықтың алдын алу» тақырыбында баяндама жасап, зорлық-зомбылық түрлерімен таныстырды.