Аталған тақырып «танымалдылыққа» ие болып келеді және қазіргі білім беру жүйесінің айқын проблемасы ретінде жиі қолданылады.
Осы бағытта жұмыс істейтін маман студенттермен әңгімелесіп, «буллинг» ұғымы мен мағынасын түсіндірді.
Ол буллинг тек тікелей жәбірленушіге ғана қауіпті емес екенін түсіндірді. Бұл топта жағымсыз атмосфера орын алады, өйткені бәрі келесі болудан қорқады. Сондықтан буллингті анықтау, оның кез келген көріністеріне жауап беру және колледжде буллингтің алдын алу жоспарын жасау қажет.
Буллинг, жанжалдан айырмашылығы, қайталанатын, жүйелі әрекеттер. Студенттер тіпті төбелеске баруы мүмкін, бірақ буллинг кезінде әрқашан жүйелі және күш теңсіздігі болады: сандық, физикалық (біреу күшті, біреу әлсіз), мәртебе (біреуі танымал, екіншісі жоқ). Буллинг көбінесе жасырын түрде болады, сондықтан оны анықтау қиынға соғады. Буллинг объектісі ересектердің қатысуымен болмайды.
Буллинг мүмкін болатын жағдайлардан аулақ болуға және оған қатысу туралы ұсыныстардан бас тарту қажет. Егер сіз буллинг жағдайларына тап болсаңыз, өзіңіз сенетін ересектермен ақылдасыңыз.